FORUM İÇİN TIKLAYIN

Haberler

2012-2013 Güz Dönemi Ara Sınavı soruları yayınlandı. Burayı tıklayıp,tc kimlik numaranızla giriş yaparak sorulara ulaşabilirsiniz.aoflogo

Anadolu Üniversitesi Köln stüdyosu yayına başlıyor

Anadolu Üniversitesi ve TRT iş birliğiyle gerçekleştirilen çalışmalar sonucu TRT Okul kanalı Köln stüdyosundan yayın hayatına başlıyor. Sunuculuğunu Pınar Ayhan'ın yapacağı "Günlük Rehber" programı ilk yayınıyla 19 Kasım Pazartesi günü 15.30'da canlı yayınla izleyicilerle buluşacak. Hafta içi her gün Türkiye saatiyle 14.30-15.30 Almanya'da ise 13.30-14.30 saatleri arasında farklı konu ve konuklarıyla ekranlara gelecek. Anadolu Üniversitesi ve TRT'nin ortak çalışmaları sonucu Anadolu Üniversitesine ait Köln'deki binası dizayn edilerek Köln stüdyosu olarak TRT Okul tarafından kullanılmaya başlandı. Stüdyo aynı zamanda Anakara TRT tarafından da kullanılabilecek. "Günlük Rehber" programı Açıköğretim öğrencilerine yönelik bilgilendirme programları, kültür-sanat ve haber programlarıyla farklı konular ve konuklarla izleyicisiyle buluşacak.

2012 Eksik Kitaplar

AÖF eksik kitapları Aralık ayında dağıtılacak

Açıköğretim Fakültesi'nin (AÖF) bu yıl basım aşamasında olan eksik kitapları Aralık ayı içerisinde öğrencilerin bağlı bulundukları Açıköğretim bürolarına gönderilecek. 2012-2013 öğretim yılında bütün Açıköğretin bölüm ve programlarının dönemlik kredili sisteme geçmesinden dolayı ders içeriklerinin ve ders kitaplarının değişmesine bağlı olarak yeni kitapların basımı gerçekleştiriliyor. Bu yıl 20 milyon basılan Açıköğretim kitaplarının dağıtımı ise devam ediyor. Açıköğretim Fakültesi Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda Açıköğretim Merkez Büro Müdür Yardımcısı Tahir Şahin öğrencilerin şu an kitap sıkıntısı çekmelerinin nedeninin bütün kitapların değiştirilmesinden kaynaklandığını belirterek 10 Aralık'a kadar tüm kitapların dağıtımının gerçekleştirileceğini kaydetti. "Eksik kitaplara e-Öğrenme Portalından ulaşılabilir" Şahin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Öğrencilerin kitapları basılarak bağlı bulundukları Açıköğretim bürolarına gönderilmektedir. Ancak öğrencilerin bazı kitaplar için farklı bürolara gitmesi nedeniyle eksiklik olabilmektedir. Bu eksikler Aralık ayı içerisinde tamamlanarak öğrencilerin bağlı oldukları bürolara gönderilecektir." Öğrencilerin PDF dosyalarına nasıl ulaşmaları gerektiği konusunu aşamalı olarak anlatan Şahin "Öğrencilerin kitapları şu an http://ogrenci.anadolu.edu.tr sayfasında PDF formatında yayınlanmaktadır. Öğrenciler gönderilecek kitapları alacağı süreye kadar bu adresten ders kitaplarına ve içeriklerine ulaşabilirler. Bu web sayfasından e-Öğrenme portalına tıklayan öğrenciler, öğrenme portalından fakülte ve bölüm isimlerini görecekler sonrasında ise fakülte ve bölüm isimleri tıklandığı zaman öğrencilerin bütün ders kitapları ve programları PDF olarak karşılarına çıkacaktır." şeklinde konuştu. Şahin ayrıca, öğrenci kitaplarının tahmini bir rakamla basıldığına değinerek "Kitaplar, öğrencilerin Açıköğretim sistemine yeni kayıt yaptıracağı ya da kayıt yenileceği bir önceki yıllara göre tahmin edilerek basılmaktadır. Bu tahmin ettiğimiz rakamlarda bazı bölümler ve kitaplarda eksikler oluşabiliyor. Bu eksikliklerde Aralık ayında mutlaka tamamlanarak öğrencinin bağlı olduğu Açıköğretim bürosuna gönderilecektir." dedi.

2013-2014 Öğretim Yılı Sınav Tarihleri

  • Güz Dönemi Ara Sınav : 14-15 Aralık 2013
  • Güz Dönemi Dönem Sonu Sınav : 25-26 Ocak 2014
  • Bahar Dönemi Ara Sınav : 19-20 Nisan 2014
  • Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınav : 07-08 Haziran 2014

  

Diğer Haberler

Akademik danışmanlık dersleriGüz Döneminde 09 Kasım 2013 tarihinde başlayacak ve 24 Ocak 2014 tarihinde sona erecektir.

Bahar Dönemi:15 Mart 2014 tarihinde başlayacak 31 Mayıs 2014 tarihinde sona erecektir.lütfen tıklayınız

Murat Soru Bankası Çıktı.

Soru bankalarını satışa çıkardı.


Egem Soru Bankası

Egem Yayınları soru bankalarını satışa sundu.


2012 Güz Dönemi Ales Sınavı.

11 Kasım 2012 Tarihinde 2012 Güz Dönemi Ales Sınavı gerçekleşti.

Platformlarımız

TemplatemoImage06
AÖF SOSYOLOJİ Facebook Sayfamız
Facebook ta ilk günden beri sizlere online destek veriyoruz.
TemplatemoImage07
TWITTER Hesabımız
Twitter'da da sizlerleyiz.
TemplatemoImage05
AÖF SOSYOLOJİ BLOG
Geçmiş Yıl Sorularına ait linkler ve duyuruların yapıldığı blog sayfamız.
TemplatemoImage04
AÖF SOSYOLOJİ FORUM SAYFAMIZ
Ders notlarına, konu özetlerine, geçmiş yıl sınav sorularına... ulaşabileceğiniz zengin içerikli bir platform.